ŠKODA Economy Run 2017 - Výsledky

trasa

Výsledky

jsou k dispozici v příloze celého článku

Fotogalerie je k dispozici zde

36. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskutečnil v sobotu 23.9.2017. Pořadatelem soutěže byly jako již tradičně ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytlo ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se starali mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto. Sledování vozidel na trati a dodržování trati a pravidel silničního provozu zajišťoval ONI system.

V letošním ročníku se pořadatelé vrátili k hodnocení vozidel podle druhu paliva a to i díky novince letošního ročníku, účasti vozů s palivem CNG. Letošní povětrnostní podmínky - téměř celou trať absolvovali účastníci v dešti, podhorský profil první etapy a dopravní komplikace způsobené nehodou v Mělníku a uzavírkou silnice č.16 těsně před cílem prověřily schopnosti a trpělivost účastníků. Přes všechny tyto nepříznivé faktory jsou výsledky opět na vysoké úrovni.

Benzínové motory

Vítězem letošního ročníku ve skupině vozů s benzínovými motory se stali manželé Jitka a Jiří Honzejkovi, kteří s průměrnou spotřebou 3,2 l/100 km o jednu desetinu porazli posádky na druhém a třetím místě a na nejvyšším stupínku vystřídali loňské vítěze, letos druhé, Jana a Pavla Horníčkovi. Na třetím místě se až díky třetímu rozhodujícímu kritériu - čas potřebný k projetí celé tratě - umístili Michaela Pospíšilová a Viktor Myslil.

V této skupině se soutěže účastnilo čtrnáct vozů Citigo a ve výsledkové listině jim patří prvních osm míst. V podstatě všichni účastníci dosáhli spotřeby nižší než 5 l/100km a celá polovina z třicítky zúčastněných dosáhla spotřeby nižší než 4 l/100km.

Naftové motory

Oproti skupině benzínových motorů byla letos v této skupině poměrně nižší účast. Vítězství získali Jaroslav Najman a Michal Ondráček (Octavia 1,6) se spotřebou 3,1 l/100km a s poměrně bezpečným náskokem před druhou dámskou posádkou Simona Randová, Petra Procházková (Octavia 1,9, 3,4 l/100km) a třetí manželskou posádkou Ema a Otakar Hykešovi (Octavia 1,9, 3,5 l/100km).

Z celkových 16 posádek prvních deset dosáhlo spotřeby nižší než 4 l/100km.

Motory CNG

Novinkou letošního ročníku bylo uvedení nového druhu paliva do soutěže. V této kategorii nakonec soutěžilo pouze 5 vozů a to hlavně díky účastníkům v kategorii MEDIA s vozy zapůjčenými od ŠKODA Auto. Vítězem v této skupně se stala posádka Marek Tomíšek a David Kazda, kteří se ekonomické jízdě cíleně věnují a dosáhli několika pozoruhodných výsledků - http://www.usporne.info/. Zvítězili s neuvěřitelnou spotřebou 2,2 kg/100km, což po přepočtu odpovídá emisím CO2 ve výši 60,28 g/km a tímto výkonem předstihli ostatní o více než 10 g/km. Jako druhá se umístila posádka Jiří a Petr Hájkovi se spotřebou 2,6 kg/100km a třetí posádka Jan Flídr, Jiří Ráb se spotřebou 2,8 kg/100km. Všichni soutěžili na vozech Citigo.

Ani posádky na Octaviích G-Tec se neztratili a se spotřebou 3,0, resp. 3,5 kg/100km ukázali, že vozy s palivem CNG mohou zaujmout rovnocené místo mezi vozy s tradičním palivem.

Mezinárodní účast

Soutěže se účastnili i Róbert Ondáš a Martin Šimočko ze Slovenska, kteří se se svojí Fabií 1,2 a spotřebou 3,7 l/100km umístili jako devátí ve skupině vozů s benzínovými motory - jako první posádka s jiným vozem než Citigo.

Již poněkolikáte se soutěže účastnili (tentokráte) tři posádky z Finska, které se pravidelně účastní seriálu soutěží severoevropské zóny pod hlavičkou FIA.

Číst dál: ŠKODA Economy Run 2017 - Výsledky

Online sledování

logo NAM onisystemOn-line sledování vozů v soutěži je možné díky našemu partnerovi NAM a jeho ONI systemu.

Nyní i pro širokou veřejnost !!

Přístup zde : https://goo.gl/I4mspg

ŠKODA Economy Run 2017

AMK EcoRun 3D v11 kri36. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskuteční v sobotu 23.9.2017.

Pořadatelem soutěže jsou ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK-Automotoklub Škoda Mladá Boleslav.
Zázemí poskytne ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se postarají mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto.

Stejně jako v minulém roce bude strať rozdělena na dvě etapy s přestávkou v závodě ŠKODA Auto Vrchlabí. Celková délka bude cca 320 km.

Propozice a přihlášku k soutěži naleznete v příloze tohoto článku.

Máte-li zájem se zúčastnit, zašlete prosím vyplněnou přihlášku společně s kopií velké ho TP soutěžního vozidla nejpozději do 27.8.2017 :

e-mailem na adresu : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
klasickou poštou na adresu : ÚAMK - Automotoklub ŠKODA, Tř. Václava Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav (Czech Republic)

Novinky pro letošní rok

  • Pilotní účast vozů s CNG
  • Návrat hodnocení podle skutrečné spotřeby
  • Samostatné hodnocení dle druhů paliva 

Těšíme se na setkání s Vámi na startu této soutěže