ŠKODA Economy Run 2016 - Výsledky

 ste7926a 20160926 2059221581

Výsledky

jsou k dispozici v příloze celého článku

Fotogalerie je k dispozici zde

35. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskutečnil v sobotu 24.9.2016. Pořadatelem soutěže byly jako již tradičně ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytlo ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se starali mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto. Sledování vozidel na trati a dodržování trati a pravidel silničního provozu zajišťoval ONI system.

Na letošní trati proběhlo tiché drama o celkového vítěze - vítězná posádka Jan Horníček - Věra Horníčková se svojí Škoda Citigo (1.0 MPI, 44kW) dosáhla spotřeby 3 l/100km, stejně jako posádka na druhém místě Jiří Honzejk - Jitka Honzejkována voze Škoda Citigo (1.0 MPI, 55kW). O vítězi rozhodlo po šestihodinovém zápase o každou kapku benzínu až vyšší průměrná rychlost vítězné posádky o 0,3 km/h - tedy o dvě minuty rychlejší průjezd trat dlouhé 323 km. Citigo s vyšším výkonem má i vyšší normovanou průměrnou spotřebu a tak si v hodnocení své třídy - B1000 své umístění obě posádky vyměnily.

Na třetím místě se umístila posádka Marek Tomíšek - David Kazda s celkovou spotřebou nafty 2,7 l/100km. Spalováním nafty vzniká více oxidu uhličitého a nepodařilo se jim snížit průměrnou hodnotu emisí CO2 pod hodnotu 70g/km tak, jako oběma posádkam s benzínovými Citigo. Spotřebou nafty pod 3 l/100km se mohou pyšnit i posádky na čtvrtém a pátém místě - Hykeš-Hykešová a Najman-Ondráček.

Celá třicítka soutěžících dosáhla průměrné hodnoty emisí CO2 pod 100g/km, což pro naftové motory znamená spotřebu pod 3,7l/100km a pro benzínové pod 4,2l/100km. S výjimkou dvou posádek dosáhli všichni soutěžící spotřeby pod 5 l/100km a s výjimkou jediné všichni dosáhli nižší spotřeby než je oficiálně uvedeno v technickém průkaze jejich vozu. Celkově čtvrtí Otakar Hykeš - Ema Hykešová a třetí Marek Tomíšek - David Kazda měli průměrnou spotřebu prakticky poloviční oproti té normované.

Nelze zapomenout ani na zástupce handicapovaných motoristů, posádku Liška-Bednář, která s novou Fabií 3 upravenou na ruční řízení dosáhla spotřeby 4,4l/100km a umístila se na 35 místě v celkovém pořadí.

K mezinárodnímu charakteru této soutěže letos přispěly zahraniční posádky z Finska a Slovenska.

Číst dál: ŠKODA Economy Run 2016 - Výsledky

Online sledování

logo NAM onisystemOn-line sledování vozů v soutěži je možné díky našemu partnerovi NAM  ajeho ONI systemu.

Nyní i pro širokou veřejnost !!

Přístup zde : https://www.onisystem.net/inetgweb/login.do?TYPLOGIN=OWNER

Přihlašovací údaje :

oni 2016

ŠKODA Economy Run 2016

AMK EcoRun 3D v11 kri35. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskuteční v sobotu 24.9.2016.

Pořadatelem soutěže jsou ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK-Automotoklub Škoda Mladá Boleslav.
Zázemí poskytne ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se postarají mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto.

Stejně jako v minulém roce bude strať rozdělena na dvě etapy s přestávkou v závodě ŠKODA Auto Vrchlabí. Celková délka bude cca 320 km.

Propozice a přihlášku k soutěži naleznete v příloze tohoto článku.

Máte-li zájem se zúčastnit, zašlete prosím vyplněnou přihlášku nejpozději do 28.8.2016 :

  • e-mailem na adresu : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • klasickou poštou na adresu : ÚAMK - Automotoklub ŠKODA, Tř. Václava Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav (Czech Republic)
  • faxem na tel.číslo : +420 326 782 703

Těšíme se na setkání s Vámi na startu této soutěže

Číst dál: ŠKODA Economy Run 2016

Omezení modelového roku - výjimka

Na schůzce pořadatelů bylo rozhodnuto, že i pro letošní ročník je možné udělit výjimku z omezení na modelový rok starších vozů, ale pouze za podmínky, že vůz splňuje technické požadavky na měření množství paliva pomocí diagnostiky. To je však třeba ověřit, jinak by se mohlo stát, že účastník přijede k soutěži a technici vůz vyřadí ze soutěže, což by bylo nepříjemné.
Ověření je možné po domluvě s naším technikem, který by si připojil diagnostický přístroj a empiricky by ověřil zda vůz vyhovuje. Toto technické ověření by ale muselo proběhnout v Mladé Boleslavi, případně je možné toto provést "vzdáleně" v kterémkoliv certifikovaném servisu Škoda.

ŠKODA Economy Run 2016 - English

 ste7370a 20150924 1577304658

English    35th year of ŠKODA Economy Run will start on 24.9.2016.

The event is organized with the cooperation of ŠKODA Auto a.s. and ÚAMK-Automotoklub Škoda Mladá Boleslav. The technical check of the competing vehicles is provided by Servisní služby ŠKODA Auto. All facilities are located in the building of ŠKODA Service Training Centre (STC).

You can find here the Regulations of the event.

If you are interested, please fill up the Application form and send it to us - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .