ŠKODA Economy Run 2014 - GPS monitoring

logo NAM onisystemV průběhu letošní soutěže využili pořadatelé nabídky firma NAM system na možnost monitorování vozidel na trati sledovacím a dohledovým systémem ONI. Díky tomto systému měli pořadatelé možnost kontrolovat dodržování trati a v ve vybraných místech i rychlost vozidla. Na trati byly umístěny celkem 3 virtuální radary v místech, kde je dodržení rychlosti základním předpokladem bezpečné jízdy.

Systém všem zájemcům představil ředitel společnosti pan Ing. Jiří Tomčala. O možnosti celého systému a jeho dalšího využití byl velký zájem.
Díky systému bylo možné i rychle a bez zbytečných dohadů kompenzovat zdržení soutěžících na místech, kde byl kvůli opravě vozovky provoz řízen světelným zařízením (semafory).

Číst dál: ŠKODA Economy Run 2014 - GPS monitoring

ŠKODA Economy Run 2014

 MG 7690a33. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskuteční v sobotu 20.9.2014. Soutěž bude opět jednodenní, dvouetapová.

Pořadatelem soutěže jsou ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytne ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se budou starat mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto.

Trasa zavede soutěžící po silnicích Středočeského, Libereckého,Ústeckého a Královéhradeckého kraje do závodu ŠKODA Auto ve Vrchlabí a zpět do Kosmonos.

Máte-li zájem se soutěže zúčastnit, prosíme Vás, důkladně si pročtěte Propozice soutěže a po vyplnění odešlete Přihlášku spolu s kopií velkého TP jedním z následujících způsobů :

  • e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • poštou na adresu ÚAMK-Automotoklub Škoda, tř.Václava Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav
  • faxem na číslo +420 326 782 703

Odesláním přihlášky souhlasíte s účastí v soutěži dle zde zveřejněných Propozic.
Přijetí Vaší přihlášky Vám potvrdíme obratem, přijetí k účasti pak nejpozději do 5.9.2014.

Těšíme se na Vaši účast

ŠKODA Economy Run 2014 - English

 MG 7690a

English    33rd year of ŠKODA Economy Run will be held on 20.9.2014. The event will be run in two stages in a single day.

The event is organized with the cooperation of ŠKODA Auto a.s. and ÚAMK-Automotoklub Škoda Mladá Boleslav. The technical check of the competing vehicles is provided by Servisní služby ŠKODA Auto. All facilities are located in the building of ŠKODA Service Training Centre (STC).

The length of the route is approximately 300km divided into two stages. The route will use both main and secondary roads, but no highways. The break between stages will be passed in the Škoda factory plant in Vrchlabí.

If you are interested to participate in this event, please, peruse the Regulations of the event and send us a filled up Entry form. Please don't forget to attach a scanned copy of the registration book of the competing car. You can use following possibilities for sending us those documents :

  • by e-mail to Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • by post to ÚAMK-Automotoklub Škoda, tř.Václava Klementa 839, 293 01 Mladá Boleslav
  • by fax to +420 326 782 703

By sending the entry form you agree to be bound by the Regulations.

Every entrant will receive a statement about his/her application for the event by September 5th.

We are looking forward to see you in September.

Výsledky ŠKODA Economy Run 2014

 MG 7690a33. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskutečnil v sobotu 20.9.2014. Trať soutěže se skládala ze dvou etap, které bylo nutno projet v jednom dni. Celková délka byla 327,7 kilometru a časový limit byl stanoven na rovných šest hodin. Minimální průměrná rychlost tedy byla v letošním ročníku 54,62 km/h. Trasa zavedla 48 soutěžících posádek do závodu Škoda Auto Vrchlabí, kde byla hodinová přestávka na oběd.

Spolupořadateli soutěže byli tak jako v předchozích letech ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Komfortní zázemí opět poskytlo ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se starali mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto. Pravidla soutěže jsou zpracována v podrobných Propozicích.

Vítězové předchozího ročníku Marek Tribula a Martin Kadlec přešli do pořadatelského týmu a významným dílem se podíleli na zavedení a testování nové metody měření množství pohonných hmot v nádrži a tedy změření spotřebovaného množství paliva v průběhu soutěžebez nutnosti tankování. Všichni soutěžící byli v průběhu soutěže monitorováni systém ONI, takže bylo možné jednoduše kontrolovat dodržování předepsané trati a na trasu umístit tři virtuální radary, kde bylo sledováno dodržování omezení rychlosti.

Celkovými vítězi a zároveň vítězi své třídy se stali Jiří Pilný a Petr Šíma na voze Octavia II combi s motorem 2.0 TDI DPF/103kW s emisemi CO2 ve výši 77,880g/km (průměrná spotřeba 2,95 l/100km). Stejných hodnot dosáhla i posádka Michal Kubeš, Pavla Ležalová s vozem Fabia II a motorem 1.4 TDI PD/51kW. O prvenství rozhodlo až druhé kritérium pro hodnocení - vyšší zdvihový objem motoru. Pod emisní hladinu CO2 ve výši 80g/km se dokázala dostat i třetí posádka v pořadí Lenka Zusková, Monika Dvořáková s vozem Octavia III combi a motorem 1.9.TDI PD/103kW a to jen důsledkem penalizace za překročení rychlosti na jednom z virtuálních radarů. Pod hladinu 90g/km emisí CO2 se dostalo celkem 12 posádek a pod hladinu 100g/km CO2 již plná polovina.

Těsně pod stupni vítězů se umístili dvě posádky s vozy Citigo.

Kompletní výsledkový servis naleznete v příloze článku.

Fotogalerie je k dispozici zde .